INFOLINKA: +420 318 677 294  (po-pá: 6:00-14:00)            info@profilisty.sk               

drevené brikety, materiál: vyrobené z drevených pilín a hoblín, balenie (vrecko) = 10 kg

Čo sú drevené brikety RUFs?
Základnou surovinou sú suché piliny a hobliny, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt pri výrobe našich drevených líšt. Tie sú potom zlisované pod veľmi vysokým tlakom (až 300 bar) bez ostatných prídavných pojív (látok). Drevené brikety RUFs sú vyrábané na kvalitnom hydraulickom lise značky RUF. Značenie "s" zaručuje pôvod výroby týchto brikiet vo firme Spálenský-drevené lišty s.r.o. Ich rozmer je 150 x 60 x 90 mm.

Popis/surovina
Čisté hobliny a piliny z prevažne ihličnatých drevín (borovica, smrek) s nízkym obsahom vody (6 - 8%) bez prídavných spojív a prímesí. Drevná surovina pochádza z lesov obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom (PEFC, FSC).

Určenie
Vhodné k celodennému vykurovaní vo všetkých druhoch ohrievačov (kachle, krby, piecky, kuchynské sporáky, kachľové pece, grily apod.)

Použitie
Pre zakladanie ohňa používajte zapaľovač, triesky alebo rozdrobte samotnú briketu.
Ohniska zapľňajte len do polovice, pretože brikety pri horení zväčší svoj objem. Vďaka nízkej vlhkosti materiálu brikety a veľkému stlačenie pri lisovaní horí brikety postupne a kontrolovane (od povrchu do stredu). Tým sa predlžuje doba horenia, zvyšuje výhrevnosť aj vaše pohodlie. Preto sú vhodné pre dlhodobé udržanie stabilnej izbovej teploty. Doba horenia brikiet sa pohybuje medzi 3 - 5 hodinami.

Vždy dodržiavajte pokyny výrobcu svojho vykurovacieho zariadenia.

Balenie
PE vrecko= 10kg (12 ks brikiet)
Obalové vrecká sú vyrobené z polyetylénové fólie tak, aby sa k briketám nemohla dostať vlhkosť. Zároveň je s týmto praktickým balením ľahká a bezprašná manipulácia. Po upotrebenie, prosím, odovzdajte vrecká na zberné miesto plastov.

Na paletu (1200 x 800 mm) sa zmestí max. 960 kg (96 PE vreciek). Paleta je ovinutá zmršťovacou fóliou. Fólia paletu spevní a zároveň poskytuje dodatočnú ochranu proti vlhkosti pri preprave k zákazníkovii.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)